Nowy numer 38/2021 Archiwum

O której na cmentarz?

Podajemy godziny nabożeństw na cmentarzach, które odbędą się w Uroczystość Wszystkich Świętych w głównych miejscowościach w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

BARWICE. Po Mszy św. o godz. 11.00  sprzed kościoła wyruszy na cmentarz procesja żałobna z modlitwą za zmarłych. Na cmentarzu procesja z modlitwami za zmarłych przy czterech stacjach, zakończona błogosławieństwem przy krzyżu.

BIAŁOGARD. Msze św. na białogardzkich cmentarzach przy ul. Połczyńskiej i na Pękaninie o godz. 12.00. Na cmentarzu przy ulicy Szpitalnej tylko nabożeństwo za zmarłych.

BIAŁY BÓR. Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 12 oraz o godz. 10 na cmentarzu w Grabowie. W godz. 10-11.30 na cmentarzu parafialnym odbędzie się kwesta pieniężna na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Szczecinku.

BOBOLICE. Uroczystości na cmentarzu rozpoczynają się modlitwą za zmarłych o godz. 14. Najpierw wyruszy procesja, a następnie odprawiona zostanie Msza św. Po Mszach w kościołach filialnych procesje na cmentarze.

BORNE SULINOWO. Główna Msza św. w kościele parafialnym o godz. 12. Modlitwa za zmarłych na cmentarzu ok. godz. 13

CZAPLINEK. Msza św. na cmentarzu o godz. 12 przy kaplicy pogrzebowej

CZARNE. Msza św. o godz. 12. Po niej wyruszy procesja na cmentarz. 

DARŁOWO. Msza św. o godz. 12 w kościele pw. św. Gertrudy. Po Eucharystii procesja ze stacjami modlitewnymi za zmarłych na cmentarzu. Tradycyjnie  na cmentarzu przy ul. Św. Gertrudy i na nowym cmentarzu przy ul. Chopina kwesta na rzecz darłowskiego hospicjum.

DRAWSKO POMORSKIE. Na drawskim cmentarzu o godz. 10 modlitwa różańcowa, po niej nabożeństwo za zmarłych. Msza św. o godz. 11.

GOŚCINO. Msza św. na cmentarzu o 12.30. Po niej procesja i modlitwa za zmarłych

JASTROWIE. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

KALISZ POMORSKI. Msza św. na cmentarzu o godz. 12,  poprzedzona procesją za zmarłych

KARLINO. O 12.30 przejście procesyjne z modlitwą od wejścia głównego cmentarza do ołtarza, gdzie będzie sprawowana Msza św.

KĘPICE. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 12; po Eucharystii procesja żałobna.

KOŁOBRZEG. Msza św. w kościele pw. św. Wojciecha o 12.30, po niej wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.

KOSZALIN. Na Cmentarzu Komunalnym modlitewna procesja rozpocznie się o godz. 13 od kaplicy, po niej Msza św., której przewodniczyć będzie któryś z biskupów.

KRZYŻ WIELKOPOLSKI. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu rozpocznie się o 11.30, po nim Msza św. ok. godz. 12.

MIASTKO. Na cmentarzu w Miastku o godz. 11 od bramy głównej wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych, po jej zakończeniu zostanie odprawiona Msza św. przy kaplicy. Na cmentarzu w Łodzierzy modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godz. 13. Tam też zostanie odprawiona Msza św.

MIROSŁAWIEC. Procesja pokutna wyruszy spod kościoła o godz. 11. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

PIŁA. Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się o 14.00 przy bramie głównej. Po nim Msza św. zostanie odprawiona na placu centralnym cmentarza przy krzyżu katyńskim (ok. godz. 15).

POŁCZYN-ZDRÓJ. O godz. 12 przy bramie głównej cmentarza rozpocznie się procesja z modlitwą za zmarłych. Po niej przy kaplicy cmentarnej odprawiona zostanie Msza św.

SŁAWNO. O godz. 9.30 na cmentarzu rozpoczną się Wypominki. O godz. 12 wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Po niej rozpocznie się Msza św.

SŁUPSK. Stary Cmentarz - O godz. 11.40 wyjście procesji spod kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Msza św. przy kaplicy o godz. 12.15; Nowy Cmentarz - Msza św. o godz. 12 przy kaplicy, a po niej procesja.

SZCZECINEK. O godz. 13 procesja za zmarłych. Nie ma Mszy św. na cmentarzu.

ŚWIDWIN. Nowy Cmentarz - wypominki o godz. 10. Procesja  z pięcioma stacjami o godz. 10.30. Msza św. o godz. 11; Stary Cmentarz - Msza św. o godz. 12.

TRZCIANKA. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10. Msza św. na cmentarzu parafialnym (św. Jana Chrzciciela) o godz. 14.

TYCHOWO. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

USTKA. O godz. 12 Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po Eucharystii procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych tam spoczywających.

WAŁCZ. Na cmentarzu na "Chrząstkowie" - o godz. 10 rozpoczną się wypominki. O godz. 11.30 wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Po niej (ok. godz. 12) Msza św.; Na "Dolnym Mieście" - Msza św. o godz. 13 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, a po niej procesja od bramy cmentarza.

ZŁOCIENIEC. O godz. 11.30 rozpocznie się procesja z modlitwą za zmarłych. Msza św. o godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama