Nowy numer 8/2019 Archiwum

Nie ma samouświęcenia

Uczestnicy koszalińskiej Nocy Świętych wysłuchali konferencji, modlili się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, oddali cześć relikwiom. Spotkanie odbyło się w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca.

Słowo podczas wieczornego czuwania w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych wygłosił ks. Grzegorz Szymanowski.

- Oparłem się na Ewangelii, w której Jezus mówi o budowaniu na skale. Świętość to jest właśnie budowanie na skale, czyli na Jezusie. Można też budować na sobie, czyli na piasku. Jednak prędzej czy później, taka budowla runie - mówił kapłan, zwracając uwagę na świętość, która nie jest tylko samodzielnym doskonaleniem siebie samego, ale zacieśnianiem więzi z Panem Bogiem.

Uczestnicy Nocy Świętych oddają cześć relikwiom   Uczestnicy Nocy Świętych oddają cześć relikwiom ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Podobnie świętość rozumie Bogdan Szutowicz, 22-letni uczestnik wieczornego czuwania: - Żeby naśladować świętych, trzeba być w stałym kontakcie z Panem Bogiem, czyli np. czytać codziennie Jego słowo. Świętość to musi być coś więcej, niż ćwiczenie siebie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas Nocy Świętych   Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas Nocy Świętych ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Uczestnicy Nocy Świętych zrozumieli także, że świętość nie oznacza bezbłędności. - Jesteśmy tylko ludźmi, więc grzeszymy. Podstawą jest powracanie do Pana Boga - mówi Natalia, wychodząc z kościoła św. Józefa Oblubieńca.

Po nabożeństwie wszyscy chętni spotkali się na wspólnej agapie w salce na plebanii katedralnej.

Za stronę muzyczną Nocy Świętych w Koszalinie odpowiadała diakonia "Tyle dobrego".

Diakonia muzyczna   Diakonia muzyczna ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL