Nowy numer 14/2020 Archiwum

Wieczór ze świętymi

KSM-owicze z Białego Boru zaprosili na modlitewne spotkanie z wyniesionymi na ołtarze.

W listopadowym zamyśleniu towarzyszyli im w swoich relikwiach św. Jan Paweł II, św. Florian, bł. Honorat, św. Rita, św. o. Pio, św. Faustyna i bł. Michał Sopoćko. Młodzi białoborzanie przygotowali rozważania na ich temat. Nie mogli także nie wspomnieć o szczególnie im bliskich: bł. Karolinie Kózkównie i św. Stanisławie Kostce.

– Gościliśmy także kleryka Rafała Kowalczyka, który pomagał nam w lepszym zrozumieniu obecności świętych w naszym życiu – relacjonuje Aleksandra Karniewicz z białoborskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Przykre jest to, że tak mało młodych osób przybyło na adorację. Wydaje mi się, że to świadczy o tym, że święci nie są za bardzo „atrakcyjni” dla młodych. Może za mało się o nich mówi? – zastanawia się inna dziewczyna, należąca do KSM.

Liczą, że gdy w przyszłym roku znów zaproszą świętych do swojego kościoła, młodych będzie znacznie więcej.

– Dla nas, jako KSM-owiczów, ten wieczór był na pewno owocnym czasem. Mamy nadzieję, że święci będą nam towarzyszyli każdego dnia, a postawy ich życia będą przykładem dla nas. I że za rok znów się spotkamy, ale w liczniejszym gronie – mówi Aleksandra Karniewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama