Nowy numer 46/2018 Archiwum

To może zostanę świętym?

W kolejce po watę cukrową ustawiają się anioły. Św. Faustyna razem ze św. Klarą paradują z ciastkami, oblizując usta z kremu. Ze świętymi można się świetnie bawić, co nie znaczy, że świętość to zabawa.

Dzieci uwielbiają przebieranki. Gdy są małe, mogą nawet nie widzieć różnicy między strojem potwora i świętego. Nie znaczy to, że tej różnicy nie ma. Niektórzy imprezami halloweenowymi straszą, inni je bagatelizują. Pewnie dziecięce zabawy w szkaradnych przebraniach z okultyzmem wiele wspólnego nie mają, ale jeszcze mniej oddają klimat pierwszych dni listopada, który wpisał się w polską tradycję od wieków. Jak reagować na wciskającą się wszelkimi możliwymi sposobami modę? Zabraniać? Ganić? Krytykować? Wyśmiewać?

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy