Nowy numer 14/2020 Archiwum

Dzwony zabrzmią z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Odpowiednie zarządzenie w tej sprawie wydał bp Edward Dajczak.

Podajemy treść zarządzenia:

Przewielebni Księża Proboszczowie!

W niedzielę 11 listopada 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, będzie miało miejsce wspólne odśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej.

W tym wyjątkowym dniu hymn będzie wykonywany w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie punktualnie o godzinie 12.00. W tym czasie zabrzmią też dzwony kościelne. Bicie dzwonów jako podniosły symbol, towarzyszący szczególnym chwilom, będzie stanowił jednocześnie uroczysty i wyraźny sygnał do rozpoczęcia wspólnego odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej, który - do czego zachęca Prezydent Andrzej Duda - będzie wykonywany jako hołd oddany Niepodległej Ojczyźnie, oznaka naszej narodowej przynależności oraz trwały element jednoczący wszystkich Polaków.

W nawiązaniu do prośby Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy zarządzam, aby w dniu 11 listopada 2018 r., o godz. 12.00, we wszystkich kościołach diecezji zostały włączone dzwony kościelne. Przyłączmy się w ten sposób do uroczystych obchodów Narodowego Święta i uczcijmy Niepodległą Ojczyznę.

Bp Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama