Nowy numer 14/2020 Archiwum

Widzimy wdzięczność

Nie tylko darłowianie otworzyli portfele, by wesprzeć hospicjum Caritas. Z pomocą pośpieszyli także mieszkańcy Sławna i Postomina.

Charytatywne działania na rzecz hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie mają dłuższą - liczącą już 13 lat - historię niż sama placówka. Z roku na rok coraz więcej osób dołącza do grona jej dobroczyńców.

W ten dobry trend wpisuje się również kwesta, przeprowadzona w tym roku 1 listopada na cmentarzach i ulicach powiatu sławieńskiego - nie tylko Darłowa, ale też Sławna i Postomina.

Jak zauważa ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum, tegoroczny wynik pokazuje, jak dobrym imieniem zapisało się ono w pamięci mieszkańców.

- Zebraliśmy nawet o połowę więcej niż przed rokiem. To jest niesamowite, bo widzimy, jak wielką wdzięcznością ludzie nas obdarzają - powiedział dyrektor.

W samym Darłowie - gdzie w kwestowanie na cmentarzu włączyli się samorządowcy, pracownicy miejskich instytucji, uczniowie i nauczyciele, zebrano bez mała 23 tys. złotych.

Blisko 13 tys. złotych zebrali w Sławnie wolontariusze hospicyjni (pod opieką 2 katechetek w kwestę zaangażowało się aż 32 gimnazjalistów), pracownicy urzędu gminy i PCPR oraz mieszkańcy, których bliscy byli pacjentami hospicjum. To druga po wieloletniej przerwie akcja na rzecz placówki.

Także dużo mniejsze Postomino pospieszyło z pomocą chorym. Wolontariusze Caritas zebrali tu ponad 3 tys. złotych.

Łącznie jest to duży zastrzyk gotówki dla hospicjum, które właśnie rozbudowało się o nowe skrzydło i wymaga jeszcze wykończenia wielu pomieszczeń.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w te akcje: władzom gmin w powiecie sławieńskim, a także tym, którzy w spontanicznym odruchu serca zaangażowali się na rzecz naszych podopiecznych - powiedział ks. Sendecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama