Nowy numer 08/2020 Archiwum

Odpust i odsłonięcie tablicy

Zwieńczeniem święta narodowego w Kołobrzegu była Msza św. odpustowa w kościele pw. św. Marcina, której przewodniczył bp Edward Dajczak.

Na Eucharystii obecni byli także proboszczowie kołobrzeskich parafii z ks. Januszem  Rajkowskim, dziekanem, na czele, a także kapłani z Domu Księży Emerytów.

Biskup odsłonił tablicę pamiątkową, umieszczoną na ścianie przy wejściu do kościoła. Upamiętnia ona zgromadzenie Polaków w dniu 11 listopada 1918 roku, mieszkających wtedy w Kołobrzegu, jak również przebywających tu na leczeniu, którzy swoją modlitwą i udziałem w odpuście z okazji święta św. Marcina - patrona tej polskiej parafii, dali wyraz swojej radości z powodu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Inicjatorem umieszczenia tablicy jest Katolicka Inicjatywa Kulturalna. Wykonał ją artysta rzeźbiarz Romuald Wiśniewski.

Odpust i odsłonięcie tablicy   Kołobrzeg, 11 listopada: Msza św. odpustowa w kościele pw. św. Marcina Jerzy Błażyński Przed południem Mszy św. za Ojczyznę w kołobrzeskiej bazylice przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama