Nowy numer 2/2021 Archiwum

Światowy Dzień Ubogich

Ustanowiony przez papieża Franciszka dzień obchodzony będzie w niedzielę 18 listopada. Każdy może włączyć się w różnego rodzaju akcje. Co będzie się działo w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej?

Tego dnia w większości parafii w diecezji ruszy po raz kolejny akcja pomocowa Caritas pod nazwą "Torba Miłosierdzia".

Aby włączyć się w akcję, należy w niedzielę 18 listopada zabrać z kościoła specjalnie przygotowaną papierową torbę, uzupełnić ją artykułami spożywczymi i chemicznymi (zapakować je oddzielnie), a następnie 25 listopada z powrotem przynieść wypełnioną torbę do parafii.

Torby będą przekazywane diecezjanom w trudnej sytuacji materialnej wg decyzji księży proboszczów. Można do nich włożyć żywność z długim terminem ważności (mąkę, cukier, płatki kukurydziane, kawę, herbatę, ryż, kaszę, makaron, margarynę, olej, słodycze, konserwy) oraz środki czystości (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia).

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przygotowała w tym roku 40 tys. toreb. W ubiegłym roku udało się zapełnić ich 9 tys.

Puste torby będzie też można otrzymać w kilku miejscach poza parafiami. Rozda je młodzież zaangażowana w projekt Young Caritas w sobotę 17 listopada przed Galerią Emka w Koszalinie w godz. 10-16. Przed centrum handlowym będzie ustawiony specjalny namiot Caritas, do którego będzie można przynieść wypełnioną zakupami torbę.

Torby rozdawane będą także przez młodzież w sobotę 17 listopada na ulicach Słupska.

W sobotę 17 listopada w Świetlicy dla Seniora mieszczącej się w siedzibie Caritas w Koszalinie przy ul. Bp. Cz. Domina odbędzie się obiad, na który zaproszeni są wszyscy ludzie starsi, samotni, chorzy. Posiłek rozpocznie się o godz. 13.

Na obiad koszalińska Caritas zaprasza także 18 listopada na godz. 13 do Centrum Kryzysowego dla Kobiet przy ul. Harcerskiej. Ta propozycja skierowana jest nie tylko do mieszkanek, czy byłych mieszkanek centrum, ale także do wszystkich kobiet, które przeżywają problemy i poszukują pomocy. Oprócz obiadu Caritas zapewnia też kawę i ciasto. Spotkanie będzie okazją do spokojnej rozmowy, wymiany doświadczeń, zasięgnięcia informacji, jak można sobie pomóc.

W niedzielę 18 listopada młodzi ludzie zaangażowani w projekt Young Caritas będą przemierzać ulice Koszalina i Słupska w poszukiwaniu osób bezdomnych, wykluczonych, samotnych. Akcja rozpocznie się o godz. 16. Młodzi będą mieli ze sobą kanapki; oprócz częstowania nimi napotkanych potrzebujących, będą próbowali z nimi rozmawiać, aby zachęcić ich do podjęcia kroków w celu zmiany swojego życia.

Na obiad wszystkich ubogich i samotnych zaprasza także Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Odbędzie się on 18 listopada o godz. 13.

Już w piątek 16 listopada na dzień otwarty zapraszają Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycewicach k. Słupska. Do WTZ można przyjść w godzinach od 8 do 15. Będą się wtedy odbywały specjalne warsztaty na temat dzielenia się dobrem, w tym także jedzeniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama