Nowy numer 21/2020 Archiwum

Miłosierdzie pakowane w papierową torbę

Młodzi wolontariusze Caritas zachęcali koszalinian do pomagania. W przeddzień Światowego Dnia Ubogich zapraszali, żeby otwierać oczy na potrzebujących najprostszych gestów miłosierdzia.

Tak prostych, jak kupienie o kilogram więcej mąki, cukru czy kaszy i włożenie ich do specjalnie przygotowanej torby.

200 sztuk takich papierowych opakowań opatrzonych mottem II Światowego Dnia Ubogich mieli dzisiaj do rozdania przed koszalińską galerią Emka młodzi wolontariusze Caritas.

- Galeria handlowa to dobre miejsce, bo zwykle i tak robimy więcej zakupów niż potrzebujemy. Dzisiaj proponujemy, żeby ten nadmiar świadomie zapakować do Torby Miłosierdzia i za naszym pośrednictwem przekazać bezdomnym, ubogim, potrzebującym pomocy. To odpowiedź na to, że coraz więcej osób zgłasza się do siedziby Caritas z prośbą o podstawowe produkty - wyjaśnia Marlena Woźniak z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej koordynująca projekt Young Caritas.

Miłosierdzie pakowane w papierową torbę   Pod koszalińską Galerią Emka do udziału w akcji zachęcali wolontariusze z Young Caritas Karolina Pawłowska /Foto Gość Robiący sobotnie zakupy w galerii zapełnili ponad setkę Toreb Miłosierdzia. Reszta zobowiązała się dostarczyć je do siedziby Caritas w tygodniu.

Torby trafiły także do większości parafii. Organizatorzy akcji proponują zapełnić je żywnością z długim terminem ważności, np. mąką, cukrem, ryżem, makaronem, konserwami lub słodyczami, a także środkami czystości, jak mydło, proszek do prania i preparaty czyszczące. Wypełnione torby zostaną przekazane diecezjanom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Podczas ubiegłorocznej akcji udało się przygotować 9 tys. takich pomocowych ekwipunków. W tym roku do zapełnienia jest 40 tys. Toreb Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama