GN 43/2020 Archiwum

Formacja potrzebna, by działać społecznie

W sanktuarium w Skrzatuszu na dniu skupienia spotkali się członkowie Stowarzyszenia "Civitas Christiana" z Okręgu Koszalińskiego.

Do diecezjalnego sanktuarium przyjechało ponad 20 przedstawicielu oddziałów w Koszalinie, Słupsku, Miastku, Szczecinku i Pile.

- W nasz program formacyjny jest wpisany coroczny dzień skupienia. Najczęściej jest on poświęcony hasłu roku duszpasterskiego. Tak jest i tym razem. Nasz temat brzmi: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" - mówi Krystyna Czajka-Opanowicz ze Szczecinka, odpowiedzialna w stowarzyszeniu za formację duchową.

- Civitas to nie tylko akcje. Myślę, że coraz bardziej rozumiemy w naszej pracy, iż aby iść i wprowadzać katolicką naukę społeczną w życie, aby budować społeczność chrześcijańską, trzeba zacząć do duchowości, od Ewangelii, od Eucharystii, od ciągłego nawracania się - dodaje K. Czajka-Opanowicz.

Dzień skupienia prowadzi ks. dr Radosław Suchorab, wykładowca teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym oraz odpowiedzialny za rok propedeutyczny dla kleryków rozpoczynających formację.

Formacja potrzebna, by działać społecznie   Pod koszalińską Galerią Emka do udziału w akcji zachęcali wolontariusze z Young Caritas Karolina Pawłowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama