GN 07/2020 Archiwum

Formacja potrzebna, by działać społecznie

W sanktuarium w Skrzatuszu na dniu skupienia spotkali się członkowie Stowarzyszenia "Civitas Christiana" z Okręgu Koszalińskiego.

Do diecezjalnego sanktuarium przyjechało ponad 20 przedstawicielu oddziałów w Koszalinie, Słupsku, Miastku, Szczecinku i Pile.

- W nasz program formacyjny jest wpisany coroczny dzień skupienia. Najczęściej jest on poświęcony hasłu roku duszpasterskiego. Tak jest i tym razem. Nasz temat brzmi: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" - mówi Krystyna Czajka-Opanowicz ze Szczecinka, odpowiedzialna w stowarzyszeniu za formację duchową.

- Civitas to nie tylko akcje. Myślę, że coraz bardziej rozumiemy w naszej pracy, iż aby iść i wprowadzać katolicką naukę społeczną w życie, aby budować społeczność chrześcijańską, trzeba zacząć do duchowości, od Ewangelii, od Eucharystii, od ciągłego nawracania się - dodaje K. Czajka-Opanowicz.

Dzień skupienia prowadzi ks. dr Radosław Suchorab, wykładowca teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym oraz odpowiedzialny za rok propedeutyczny dla kleryków rozpoczynających formację.

Formacja potrzebna, by działać społecznie   Pod koszalińską Galerią Emka do udziału w akcji zachęcali wolontariusze z Young Caritas Karolina Pawłowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama