Nowy numer 15/2020 Archiwum

Ballady o wierze

O szukaniu życiowej drogi, która prowadzi do Boga, opowiedział muzycznie w koszalińskiej kawiarni ks. Andrzej Zaniewski.

W kawiarni "Kawa z duszą" 21 listopada odbył się recital ks. Andrzeja Zaniewskiego.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży często widywany jest na różnych wydarzeniach religijnych, szczególnie skierowanych do młodzieży, z gitarą w rękach.

Tym razem kapłan, dla którego muzyka jest częścią niemal każdego dnia, postanowił opowiedzieć balladami o sobie - o tym jak dawniej i dziś odkrywa wiarę.

- Jest kilka takich piosenek, które towarzyszą mi przez całe moje kapłańskie życie, np. "Samuel", "Franciszek" czy "Sutanna". Grałem je już w liceum, kiedy myślałem o swoim powołaniu i one mnie w pewien sposób poprowadziły do Boga, do Kościoła. Dlatego chciałem je tego wieczoru zaprezentować - powiedział ks. Zaniewski.

Wybrany repertuar to piosenki religijne i covery (m.in. "To, co mam" z repertuaru Kasi Kowalskiej) w aranżacji ks. Zaniewskiego. - To przede wszystkim ballady. Jest w nich zawarta miłość do Pana Boga, ale także miłość do ludzi. Chcę pokazać przez nie to, co jest w moim sercu.

W jednym z utworów muzykowi towarzyszyła Karolina Skibińska.

Ballady o wierze   Kawiarnia znana jest z inicjatyw propagujących chrześcijański styl życia. Głoszone są tu konferencje, odbywają się koncerty i inne muzyczne inicjatywy np. wspólne śpiewanie kolęd lub pieśni patriotycznych. Organizowane są spotkania religijne, "randki małżeńskie", spotkania dla singli. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Misją kawiarni "Kawa z Duszą" jest tworzenie miejsca, w którym nie tylko przyjemnie spędza się czas przy kawie i deserach, ale można również posłuchać konferencji na tematy dotyczące wiary w Boga oraz muzyki inspirowanej przeżyciem religijnym.

Dochód z działalności kawiarni przeznaczony jest dla Domu Bożego Miłosierdzia w Koszalinie, który 24 godziny na dobę otwiera swoje drzwi dla wszystkich potrzebujących pomocy, posiłku lub rozmowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama