Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Ruszyła Liga Ministrancka

Ruszyła Liga Ministrancka przejdź do galerii

 
Białogard, 24 listopada: Jedna z drużyn, która zgłosiła się do turnieju. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Pierwszy etap rozgrywek odbył się w Białogardzie i w Szydłowie. W sumie do Ligi zgłosiło się w tym roku 46 drużyn z 28 parafii.

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

|

GOSC.PL

0 FB Twitter
drukuj wyślij

Mecze eliminacyjne dla rejonu północnego rozegrano 24 listopada w hali LO im. Bogusława X w Białogardzie, a dla rejonu południowego w hali Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie.

46 zgłoszonych drużyn rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych: Ministrant - chłopcy z roczników 2007-2011; Lektor młodszy - chłopcy z roczników 2003-2006; Lektor starszy - chłopcy z roczników 1998-2002.

- Chcemy wychowywać naszych ministrantów także poprzez sport. Jest to rodzaj prewencji, o której mówił już św. Jan Bosko. On miał takie powiedzenie: "Boisko martwe, diabeł żywy. Boisko żywe, diabeł martwy" - mówi ks. Wojciech Panek, opiekun ministrantów w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu.

Duszpasterz wymienia pozytywne skutki wychowywania przez sport: - Na boisku chłopcy mogą się wyszaleć i nie mają czasu na złe myśli. Są też w dobrym towarzystwie swoich duszpasterzy oraz innych ministrantów. Oprócz tego, że sport pomaga fizycznie, ponieważ jest formą dbania o zdrowie, uczy też wielu ważnych postaw: współpracy, pomocy drugiemu, ale także umiejętności cieszenia się z wygranej i przełknięcia porażki. Sport dopinguje też do pracy nad sobą, także nad emocjami, które nieraz trzeba umieć opanować.

Jego słowa potwierdza 11-letni Janek z Koszalina z parafii pw. Ducha Świętego. - Lubię grać w piłkę nożną, ponieważ wymaga wytrzymałości. Czasami trudno powstrzymać emocje, ale jak się nad sobą pracuje, to się da. Sport to nie tylko ćwiczenie fizyczne, ale także mentalne. Trzeba to mieć w głowie - mówi młody piłkarz.

- Zwycięzcy otrzymają puchary, nagrody rzeczowe, a dodatkowo wezmą udział w mistrzostwach Polski, które odbędą się w maju w Skierniewicach - przypomina ks. Bartosz Kuligowski, odpowiedzialny za przeprowadzenie eliminacji w Białogardzie.

Za całość Ligi odpowiada ks. Marcin Wolanin, który zwraca uwagę, że rozgrywki są też przykładem dobrej współpracy duszpasterzy ministrantów.

Na następnej stronie - drużyny, które zgłosiły się do rywalizacji (pogrubione awansowały do dalszego etapu, który odbędzie się 9 marca)

« ‹ 1 2 › »
Liga Ministrancka - eliminacje w Białogaradzie

Foto Gość DODANE 24.11.2018

Liga Ministrancka - eliminacje w Białogaradzie

Rozgrywki odbyły się 24 listopada w hali sportowej LO im. Bogusława X.​  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • LIGA MINISTRANCKA
  • MINISTRANCI

Polecane w subskrypcji

  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Jak dogodzić Trumpowi
    • Felieton
    Jak dogodzić Trumpowi
    Marek Magierowski
  • Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    • Polska
    Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X