GN 07/2020 Archiwum

Gotowi do działania

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyli przed Bogiem ślubowanie.

Po rocznym stażu kandydackim prawie 38 nowych KSM-owiczów zadeklarowało gotowość do działania. Świeżo upieczeni członkowie stowarzyszenia obiecali, że będą służyć Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. I choć to wielkie słowa, młodzi dobrze zdają sobie sprawę, że służba zaczyna się od spraw najprostszych. Wiedzą też, że ich głównym zadaniem na dzisiaj jest świadectwo. – Staram się małymi krokami przyprowadzać znajomych do Jezusa. Nieraz widziałam zdziwienie, kiedy mówiłam, że idę na pielgrzymkę, jadę na czuwanie. Tym bardziej cieszę się, jeśli uda mi się kogoś przyprowadzić na Mszę św. To jakaś szansa na nawrócenie – mówi Alicja Smaruj z Kołobrzegu.

Uroczystość w bazylice była zwieńczeniem trzydniowych rekolekcji, które przeżywali nad morzem członkowie stowarzyszenia. – Tematem rekolekcji była moja droga z Jezusem. Potrzebujemy takiego umocnienia, żeby na co dzień przyznawać się do Jezusa. Dzisiaj to nie jest proste. KSM jest wspólnotą, która dodaje młodym odwagi. Jeśli jedna koleżanka przypnie sobie znaczek stowarzyszenia, kolejnym będzie łatwiej go nosić. To działa – mówi Marlena Woźniak, prezes diecezjalnego zarządu stowarzyszenia. Biskupim dekretem zostały powołane trzy nowe oddziały KSM: przy koszalińskiej katedrze, kołobrzeskiej bazylice i przy świdwińskiej parafii pw. św. Michała Archanioła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama