Nowy numer 15/2020 Archiwum

Radośnie w Adwent

W Domu Miłosierdzia Bożego 30 listopada rozpoczęło się 27-godzinne uwielbienie. To sposób koszalińskich wspólnot na wejście w radosne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa.

U progu Adwentu wspólnota Domu Miłosierdzia zaproponowała nastrojenie serc na radość tego liturgicznego okresu. Z prośbą o towarzyszenie modlitwą i śpiewem Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie, adorowanemu dzień i noc w kaplicy Domu, zwróciła się do koszalińskich wspólnot.

Prócz gospodarzy inicjatywę podjęły: Wspólnota Dzieci Łaski Bożej, Ruch Światło-Życie, Szkoła Nowej Ewangelizacji, Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota Emmanuel, Neokatechumenat, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Wyższe Seminarium Duchowne, Drzewo Życia.

- Cieszymy się, że tyle wspólnot odpowiedziało na nasze zaproszenie. To ważne, byśmy umieli połączyć się na modlitwie, razem coś zrobić - wyjaśnia jeden z celów inicjatywy ks. Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia Bożego.

Poza tym celem wielogodzinnego czuwania jest wzbudzanie ducha uwielbienia. - Słowo Boże skłania nas, byśmy składali Bogu chwałę, nieustannie wyrażali Mu nasze uwielbienie - przypomina kapłan. - Z radości tej modlitwy zresztą czerpiemy też my sami, co nie jest bez znaczenia w tym okresie późnojesiennym, trochę ciemnym, a dla niektórych przygnębiającym. A przecież modlitwa uwielbienia może naprawdę rozradować nasze serca. I pod to uwielbienie chcemy ludzi przez te 27-godzinne czuwanie podprowadzić.

Czuwanie rozpoczęła Msza św. w piątek 30 listopada, zakończy zaś Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w sobotę o 22.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama