Nowy numer 50/2018 Archiwum

Pielgrzymi przed świtem

Ponad setka mężczyzn spędziła noc w drodze. Schodzili się z bliższych i dalszych stron diecezji, żeby razem wejść w Adwent.

Schodzących się do koszalińskiej katedry oczekiwał bp Edward Dajczak. Na długo zanim jeszcze zaczęło się przejaśniać, razem sprawowali pierwszą w nowym roku liturgicznym Mszę św. – Mówi się o nas, mężczyznach, że tracimy w tym pogubionym świecie najwięcej. Tracimy coś fundamentalnego, mocnego. Wiecie lepiej ode mnie, że to, co świat nazywa przygotowaniem do świąt, sprowadza się do zysku w centrach handlowych. Musimy sami budować Adwent w sercach, bo inaczej go wcale nie będzie. Zduszą nas centra handlowe, zostaniemy zarzuceni rzeczami i nic nie przebije się do naszego wnętrza. Może i dobrze, że zaczyna się to wszytko tak radykalnie. Zaczynać trzeba po męsku – mówił bp Dajczak do ponad setki przybyłych.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy