Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rywalizacja w klimacie Bożego Narodzenia

Pierwotnie szkolna impreza rozszerza swoją formułę. Niemal 350 uczestników weźmie udział w I Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Pomysł na zorganizowanie świątecznego konkursu powstał dwa lata temu w Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie. Początkowo była to impreza międzyszkolna.

- Konkurs rozwija się w sensie jakości i masowości - powiedział Wiktor Kamieniarz, dyrektor LO nr 2 w Koszalinie podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 grudnia w szkole.

Współorganizatorem imprezy jest Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie.

- Kolędy i pastorałki tworzą niepowtarzalny, rodzinny klimat. Dlatego celem konkursu jest m.in. zachęcenie młodych ludzi do zdrowej rywalizacji w tej pięknej atmosferze świątecznej. Konkurs jest też szansą osobistego rozwoju, ponieważ wymaga od uczestników zaprezentowania się na żywo przed komisją, a potem publicznością - mówi ks. dr Dariusz Wypych, dyrektor wydziału.

Jak informuje ks. Tomasz Kudaszewicz, katecheta w koszalińskim liceum, współodpowiedzialny za organizację konkursu, do współzawodnictwa zgłosiło się w sumie 348 uczestników z 43 parafii, szkół i ognisk muzycznych: 23 zespoły wokalne, 3 duety i 43 solistów.

Przesłuchania odbywają się w szkole księży salezjanów w Pile (10 grudnia) oraz w LO nr 2 w Koszalinie (11, 12, 13 grudnia).

Koncert galowy laureatów odbędzie się 6 stycznia o godz. 17 w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama