Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie kryć jej pod korcem

Lampa roratnia wzbudza dobre emocje - kojarzy się z ciemnym wnętrzem świątyni o poranku, atmosferą modlitwy i radością, którą wnosi zapalane w lampionach światło. Od 20 lat tradycji przeżywania Adwentu z lampą roratnią strzegą mieszkańcy gminy Szydłowo.

8 grudnia w świetlicy wiejskiej w Skrzatuszu odbyło się podsumowanie XX Powiatowego Konkursu na Lampę Roratnią.

Na konkurs wpłynęło 317 prac z 25 szkół powiatu pilskiego, z czego jury konkursowe postanowiło nagrodzić 26 prac, a 52 wyróżnić.

- Prace wykonane są różnymi technikami plastycznymi, zaskakują pomysłowością formy, kształtem, a nawet materiałem, z którego są wykonane - ocenia Grażyna Bednarek, dyrektor Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.

Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skrzatuszu po kierunkiem s. Natalii ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża i Małgorzaty Ryś. Minirecital poezji śpiewanej zaprezentowali Paweł Melnarowicz i Przemysław Wojnarowski.

Zwieńczeniem dnia był jubileuszowy tort.

Konkurs finansowany jest ze środków Starostwa Powiatowego i Gminy Szydłowo, a organizowany od 20 lat w Skrzatuszu przez Centrum Upowszechniani Kultury w Szydłowie.

Nie kryć jej pod korcem   Najlepsze lampiony nagrodzono i zaprezentowano w skrzatuskiej świetlicy Archiwum organizatora

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama