Nowy numer 2/2021 Archiwum

Obiad świąteczny w restauracji

Caritas troszczy się o ludzi, którzy są samotni w święta. Zaprasza ich na spędzenie pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia przy świątecznym stole w słupskiej restauracji.

Nawet jeśli korzystają oni z zaproszeń na organizowane w swoim mieście wigilijne poczęstunki, to jednak sam wigilijny wieczór i dni świąteczne spędzają zazwyczaj samotnie i skromnie.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej widzi potrzebę przeżywania wspólnoty w świątecznym czasie i po raz pierwszy, razem z Caritas parafii pw. św. Jacka w Słupsku, organizuje świąteczny obiad dla ubogich i samotnych.

Spotkanie przy zastawionym świątecznie stole odbędzie się w restauracji Staromiejskiej w Słupsku 25 grudnia o godz. 13. Organizatorzy są przygotowani na wielu gości, czeka na nich ponad 200 miejsc.

- Zapraszamy ludzi samotnych, schorowanych, ubogich, ale też ludzi ulicy na świąteczne spotkanie przy stole. Nasi goście będą podjęci świątecznym obiadem, programem artystycznym i prezentami. Chcemy, by poczuli się wyjątkowo i by razem z nami doświadczyli radości świąt Bożego Narodzenia - przekonuje ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji.

Zaproszenie do świątecznego stołu będzie można usłyszeć także w słupskich parafiach oraz w lokalnych mediach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama