Nowy numer 09/2020 Archiwum

Wyruszyli na Europejskie Spotkanie Młodych

Ponad 30 reprezentantów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej udało się 27 grudnia w nocy do Madrytu. Dołączą do tysięcy młodych ludzi z całej Europy, uczestników Pielgrzymki Zaufania w duchu Taizé.

Grupę, która wyruszyła z Koszalina, tworzą młodzi ludzie także z Białogardu, Sławna, Szczecinka, Piły, Słupska i Sławoborza. Są z nimi ks. Andrzej Zaniewski, ks. Mateusz Chmielewski oraz s. Zofia Trzonkowska, pallotynka.

Tegoroczne 41. Europejskie Spotkanie Młodych rozpocznie się 28 grudnia. - Nie wiemy jeszcze, gdzie będziemy mieszkać. Zostaniemy przydzieleni do rodzin albo będziemy spali w szkołach. Ta niepewność jest elementem Pielgrzymki Zaufania. Z pewnością wszystko dobrze się ułoży. Jesteśmy pozytywnie nastawieni. Spotkania w duchu Taizé mają w sobie coś niezwykłego. Zostawiają piękny ślad na całe życie - mówi ks. Andrzej Zaniewski.

Uczestnicy pielgrzymki udają się najpierw do Berlina, skąd samolotem dotrą do Madrytu. Do Koszalina powrócą 1 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama