Nowy numer 2/2021 Archiwum

Orszaki Trzech Króli

Uliczne jasełka połączone z kolędowaniem odbędą się 6 stycznia w wielu miejscowościach diecezji. Do udziału w orszakach, w przebraniu lub bez niego, zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli.

Podajemy listę miejscowości, w których odbędą się orszaki Trzech Króli. Na adres koszalin@gosc.pl prosimy o przesłanie informacji o orszakach, które nie zostały ujęte.

Koszalin

Msza św. o godz. 12 w katedrze. Będzie jej przewodniczył bp Edward Dajczak. Ok. 13.15 na rynku staromiejskim rozpocznie się orszak, który ulicami Młyńską i Franciszkańską przejdzie do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Słupsk

Msza św. o 11.30 w kościele pw. św. Maksymiliana. Będzie jej przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. Po niej orszak wyruszy ul. Piłsudskiego w stronę placu Zwycięstwa. Na zakończenie odbędzie się wspólne kolędowanie przy żłóbku.

Piła

Orszak rozpocznie się na placu Zwycięstwa o 14.30. Zakończenie na placu Staszica, gdzie wystąpią: Kapela Góralska "Ondraszki" oraz zespół New Day.

Jastrowie

Orszak wyruszy spod kościoła pw. św. Michała Archanioła po Mszy św. o 12.30.

Kołobrzeg

Msza św. o 11.30 w bazylice. Będzie jej przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. Po Eucharystii orszak wyruszy w stronę ratusza, następnie przejdzie ul. Jana Pawła II i zakończy się przy Regionalnym Centrum Kultury.

Szczeglino

Orszak odbędzie się tam po raz pierwszy. Wyruszy spod kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 11.

Darłowo

Rozpoczęcie o 11.15 przy zamku króla Eryka. Zakończenie przy kościele Mariackim w centrum miasta.

Sławsko

Rozpoczęcie orszaku po Mszy św. o godz. 12.30.

Połczyn-Zdrój

Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12 w kościele pw. św. Józefa. Wyruszy w kierunku Placu Wolności.

Sławno

Orszak rozpocznie przy kościele Mariackim po Mszy św. o godz. 12. Na zakończenie przewidziany jest ciepły posiłek oraz kolędowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama