Nowy numer 39/2023 Archiwum

Z kolędą z Krosina

Do chorych przebywających w darłowskim hospicjum zawitali mieszkańcy Krosina.

Już od kilku lat wierni z parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Krosinie odwiedzają hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie. Towarzyszą im dobry nastrój i muzyka, którą dzielą się w z chorymi przebywającymi w placówce.

Nie zapomnieli o tej tradycji także w tegoroczne Boże Narodzenie. 28 grudnia krosińska młodzież rozpoczęła wizytę od zajrzenia do każdego pokoju i obdarowania chorych czekoladowymi ciastkami. Podczas Mszy św. w hospicyjnej kaplicy grupa pod przewodnictwem Teresy Kalinowskiej przewodziła śpiewowi kolęd.

W drugiej części spotkania młodzi zwieźli chorych na prowizoryczną salę koncertową w auli dobudowanej niedawno części. Podczas 40-minutowego koncertu kolęd krosinianie z łatwością wciągnęli zaproszonych gości - chorych, ich rodziny, wolontariuszy - we wspólny śpiew.

- Ponieważ przyjeżdżają oni do nas kilka razy w roku, sam oddział, jak i spotkanie z chorymi nie jest im obce - wyjaśnia s. Nikodema Rewa ZsJM, koordynatorka wolontariatu. - Już planujemy kolejną muzyczną wizytę w lutym.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast