GN 2/2019 Archiwum

Pożar w escape roomie

W koszalińskim pokoju zagadek zginęło w pożarze pięć nastolatek. Miasto pogrążyło się w żałobie, odwołano Orszak Trzech Króli, ludzie gromadzą się na modlitwie i niosą pomoc poszkodowanym rodzinom.

W piątek 4 stycznia w koszalińskim escape roomie (czyli pokoju zabaw, z którego można się wydostać po rozwiązaniu zagadki) doszło do pożaru. Niestety, w tym czasie znajdowali się tam uczestnicy gry – pięć nastolatek, które poniosły śmierć w wyniku zaczadzenia. Był tam również młody mężczyzna, który został poważnie poparzony i przebywa w szpitalu.

Przyczyną pożaru był wyciek gazu z butli stanowiącej element ogrzewania lokalu. Eksperci wykazali ponadto szereg innych nieprawidłowości. Tragedia błyskawicznie odbiła się głośnym echem w całej Polsce i na świecie. Na polecenie Joachima Brudzińskiego, szefa MSWiA, Państwowa Straż Pożarna rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w tego typu lokalach w całym kraju.

Dostępne jest 18% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy