Nowy numer 08/2024 Archiwum

Misie pomogą DSM

Caritas rozpoczyna akcję "Misiołatki dla Domu Samotnej Matki". Jej celem jest wsparcie projektu przebudowy i rewitalizacji placówki Caritas, która od ponad ćwierćwiecza służy samotnym matkom i ich dzieciom z regionu Pomorza.

Maskotką akcji jest Misiołatek - wykonany ręcznie metodą szydełkową miś, który symbolizuje ulubioną przytulankę dzieciństwa; w przypadku najmłodszych podopiecznych koszalińskiego DSM tym cenniejszą, że ich dzieciństwo upływa w rodzinie niepełnej, dysfunkcyjnej, nierzadko pod okiem niezaradnej mamy.

Fundusze, które Caritas chce w ramach tej akcji pozyskać, mają służyć rewitalizacji DSM, co pozwoli zapewnić mieszkańcom lepsze warunki życia, a także umożliwi młodym matkom podjęcie nauki zawodu.

Każda z maskotek, a powstało ich 54, jest niepowtarzalna - tak jak podopieczni Domu Samotnej Matki, których dotąd przeszło przez placówkę kilkuset (ponad 600 kobiet z dziećmi). Ponadto to wysokiej jakości rękodzieło, które może być doskonałym prezentem dla każdego.

Misie będzie można nabyć w koszalińskiej siedzibie Caritas oraz podczas akcji charytatywnych, m.in. na koncercie Stanisławy Celińskiej, który odbędzie się 20 stycznia w Filharmonii Koszalińskiej.

Dom Samotnej Matki od grudnia stoi pusty, mamy przeprowadziły się do innych miejsc, a budynek czeka na rozpoczęcie prac remontowych. Jak informuje ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji, zanim te prace ruszą, konieczne jest jeszcze wyłonienie wykonawcy na drodze przetargu. Plac budowy zostanie otwarty najprawdopodobniej w lutym. Z początkiem 2020 r. koszaliński Dom Samotnej Matki ma przyjąć pod dach więcej kobiet z dziećmi niż dotychczas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy