Nowy numer 08/2020 Archiwum

Skrzatuska Pani w Litanii Loretańskiej

Od 2 lutego odmawiając Litanię Loretańską będziemy wzywać Maryję także tytułem szczególnie bliskim sercu diecezjan.

W jaki sposób wezwanie trafi do Litanii? - „Pełni podziwu dla działania Najświętszej Maryi Panny w życiu naszego koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła oraz dla niezwykłego znaku Jej obecności, Piety, czczonej w sanktuarium w Skrzatuszu, na różne sposoby wyśpiewujemy Panu i Jego Matce nasz hymn wdzięczności. Idąc za intuicją naszych przodków, w liturgii, pieśniach i prywatnej modlitwie słusznie nazywamy Ją PANIĄ SKRZATUSKĄ. Tytuł ten upowszechnił się w naszym lokalnym Kościele do tego stopnia, iż uznałem za naturalne, aby był też wypowiadany wtedy,  gdy zwracamy się do Maryi słowami czcigodnej Litanii Loretańskiej” - pisze w dekrecie bp Edward Dajczak.

Wezwanie to należy dodać jako ostatnie, to znaczy bezpośrednio po wezwaniu „Królowo Polski” (wezwanie „Królowo Świata” nie należy do Litanii zatwierdzonej do publicznego odmawiania przez Stolicę Apostolską).

Nowe wezwanie dodawać należy na terenie naszej diecezji, a także poza diecezją, gdy Litanię odmawiają koszalińsko-kołobrzescy diecezjanie, czy to publicznie w swojej grupie czy też indywidualnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama