Nowy numer 42/2020 Archiwum

Pokłon Królowi

Można go złożyć Dzieciątku Jezus, nawet będąc przykutym do łóżka. Pacjentów darłowskiego hospicjum przekonali o tym uczniowie z Biesowic.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biesowicach im. Janiny i Cyryla Zalewskich potrafią pięknie opowiedzieć o Bożym Narodzeniu. Radość z pokłonu składanego Dzieciątku Jezus od lat wyrażają jasełkami na wielu scenach, także na tych najprostszych, jak hospicyjna podłoga.

W ubiegłym roku wywalczyli w Kołobrzegu Grand Prix Regionalnego Przeglądu Jasełek „Idą Kolędnicy”; także poprzedniego, jak i tego roku trafili do grona laureatów kołobrzeskiego przeglądu.

Swoim talentem chcą dzielić się z innymi - wśród zaproszonych na spektakl znaleźli się terminalnie chorzy diecezjanie.

23 stycznia biesowicka grupa przyjechała do hospicjum Caritas im. bp. Czesława Domina w Darłowie. Chociaż widownia oglądała jasełka z łóżek rehabilitacyjnych i wózków inwalidzkich, po występie aplauzu płynącego głęboko z serc nie zabrakło.

Serdeczną atmosferę dopełnił wspólny poczęstunek. Pokłon Królowi   Dzielą się tym, co mają: talentem. Uczniowie z Biesowic zaprezentowali terminalnie chorym pacjentom opowieść o Bożym Narodzeniu Archiwum Hospicjum Caritas w Darłowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama