Nowy numer 08/2020 Archiwum

Pokłon Królowi

Można go złożyć Dzieciątku Jezus, nawet będąc przykutym do łóżka. Pacjentów darłowskiego hospicjum przekonali o tym uczniowie z Biesowic.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biesowicach im. Janiny i Cyryla Zalewskich potrafią pięknie opowiedzieć o Bożym Narodzeniu. Radość z pokłonu składanego Dzieciątku Jezus od lat wyrażają jasełkami na wielu scenach, także na tych najprostszych, jak hospicyjna podłoga.

W ubiegłym roku wywalczyli w Kołobrzegu Grand Prix Regionalnego Przeglądu Jasełek „Idą Kolędnicy”; także poprzedniego, jak i tego roku trafili do grona laureatów kołobrzeskiego przeglądu.

Swoim talentem chcą dzielić się z innymi - wśród zaproszonych na spektakl znaleźli się terminalnie chorzy diecezjanie.

23 stycznia biesowicka grupa przyjechała do hospicjum Caritas im. bp. Czesława Domina w Darłowie. Chociaż widownia oglądała jasełka z łóżek rehabilitacyjnych i wózków inwalidzkich, po występie aplauzu płynącego głęboko z serc nie zabrakło.

Serdeczną atmosferę dopełnił wspólny poczęstunek. Pokłon Królowi   Dzielą się tym, co mają: talentem. Uczniowie z Biesowic zaprezentowali terminalnie chorym pacjentom opowieść o Bożym Narodzeniu Archiwum Hospicjum Caritas w Darłowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama