Nowy numer 08/2020 Archiwum

Gotowi na mrozy

Charytatywna "Zapałka" ogrzewa rodzinę z Grzmiącej. Pomoc darczyńców dociera do ponad 70 domów w całej diecezji.

Nie brakuje osób, dla których jednym z głównych zimowych zmartwień są wydatki związane z ogrzewaniem. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi akcja "Zapałka nie ogrzeje", która dzięki datkom do puszek finansuje im zakup opału - drewna, węgla lub energii elektrycznej.

Ta autorska akcja diecezjalnej Caritas trwała w ubiegłym roku kilka tygodni, od 14 października do - przypadającej 18 listopada - Niedzieli Ubogich.

Dzięki hojności darczyńców udało się pozyskać fundusze, dzięki którym pomoc finansowa dotarła do ponad 20 rodzin więcej niż przed rokiem.

– Zebraliśmy ponad 85 tys. złotych, to o 5 tys. więcej niż przed rokiem. Pomoc trafia do ponad 70 rodzin w całej diecezji - powiedziała Marlena Woźniak z Caritas diecezji. – To przeważnie rodziny wielodzietne i osoby starsze i samotne, którym nikt już nie pomaga, zdarzają się też osoby niepełnosprawne.

Przykładowa pomoc to sfinansowanie zakupu 3 paczek drewna opałowego wartości 1400 dla rodziny w Grzmiącej.

W akcji wzięły udział 73 Parafialne Zespoły Caritas, a także szkolne koła.

Honorowy patronat nad akcją objął ordynariusz diecezji bp Edward Dajczak. Patronat medialny sprawował Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama