Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jeśli już grać, to na serio

W Kołobrzegu odbyła się konferencja prasowa przed zbliżającymi się 15. Mistrzostwami Polski Księży w Piłce Halowej, które zaplanowano w mieście na 8 i 9 lutego.

Konferencja prasowa odbyła się 29 stycznia w Hali Milenium, która będzie główną areną rozgrywek. Wiadomo, że weźmie w nich udział na pewno 15 drużyn reprezentujących 15 diecezji (więcej o uczestnikach, a także o składzie drużyny diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pisaliśmy TUTAJ).

- Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ takie mistrzostwa odbywają się naszej diecezji po raz pierwszy - podkreślił ks. Marcin Wolanin, diecezjalny duszpasterz sportowców, organizator imprezy.

Duchowny przyznał, że rozgrywki będą miały charakter prawdziwej, sportowej walki o wysoką stawkę.

- Przestrzegam, żeby nie dziwić się postawą księży na boisku. Niektórzy bywają zaskoczeni tym, że księża nieraz grają ostro i zdecydowanie. Ranga zawodów jest jednak wysoka, bo są to mistrzostwa Polski, dlatego pewnie emocji nie zabraknie. Nie gramy w sutannach. Zdarzy się, że ksiądz sfauluje czy odbędzie emocjonalną dyskusję z sędzią. Oczywiście, staramy się zachować ducha sportowej rywalizacji, ale emocje, walka i zaangażowanie są na najwyższym poziomie - podkreśla ks. Wolanin.

Do kibicowania w czasie meczów zaproszeni są wszyscy chętni. - Jest nam niezmiernie miło uczestniczyć w tym wydarzeniu. Traktujemy je prestiżowo. Przygotowania trwają już od zeszłego roku. Myślę, że będzie ono miało prawdziwie sportowy wymiar z odpowiednimi emocjami. Dlatego zapraszamy wszystkich, żeby przyszli na miejsce i dopingowali księży - powiedziała Angelika Milczarek, przedstawicielka kołobrzeskiego MOSiR-u, zarządcy Hali Milenium, współorganizatora mistrzostw.

Na konferencji prasowej obecny był także ks. Janusz Rajkowski, dziekan kołobrzeskiego dekanatu.

- Ta impreza to bez wątpienia wielka promocja dla miasta. Przyjeżdżają do nas księża z całej Polski, którzy potem swoje wrażenia z pobytu u nas zawiozą do swoich diecezji i parafii. Jesteśmy wdzięczni miastu i MOSiR-owi za to, że życzliwie podchodzą do tego wydarzenia. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich kołobrzeżan do kibicowania księżom podczas zawodów. Będę się modlił, żeby wygrała nasza drużyna - stwierdził dziekan. - Czy to nie jest niedozwolony doping? - padło natychmiast pytanie od jednego z dziennikarzy.

Mecze w ramach mistrzostw będą odbywały się w trzech miejscach. Główną areną będzie Hala Milenium, ale spotkania w fazie eliminacyjnej będą rozgrywane także w Szkole Podstawowej nr 6 oraz na hali GOSiR w Dźwirzynie.

Rozgrywki finałowe rozpoczną się 9 lutego o godz. 10 w Hali Milenium.

Patronatem honorowym imprezę objęli: biskup koszalińsko-kołobrzeski oraz prezydent miasta Kołobrzeg.

Patronat medialny sprawuje "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama