Nowy numer 8/2019 Archiwum

Wołanie o jedność

Wdrapanie się w styczniu na oblodzoną Świętą Górę Polanowską to wyzwanie. Wymaga wysiłku – tak jak… dążenie do pojednania chrześcijan.

Ojciec Janusz Jędryszek, gospodarz pustelni, nie broni się przed takim porównaniem, choć zastrzega: − Podejść pod górę jednak łatwiej. Tu przeszkody są tylko fizyczne. W dążeniu chrześcijan do jedności jest wiele innych przeszkód, także tych mentalnościowych, psychologicznych, stereotypowych, wynikających i z zaszłości historycznych, i nowych podziałów. Tu nie pomoże teologia sukcesu ani uściski i zapewnienia o wzajemnej miłości. To wielki trud i wysiłek. Tu potrzeba łaski – wyjaśnia franciszkanin.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL