Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dziękuję, że jest pan taki dzielny

Światowy Dzień Chorego stał się dla słupskich wolontariuszy Caritas okazją do odwiedzin pacjentów miejskiego hospicjum.

11 lutego wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słupsku przybyli do słupskiego hospicjum z laurkami oraz podarunkami od całej społeczności swojej szkoły.

Amelka jest uczennicą klasy czwartej. Dziewczynka pochyla się nad chorym mężczyzną i mówi: "Będzie dobrze, dziękujemy dziś Wam, że tak dzielnie znosicie cierpienie".

Jak relacjonuje opiekunka szkolnego koła Barbara Witkowska-Panasiak, trudno nie dostrzec uśmiechu, który pojawia się na twarzy mężczyzny.

"To dla pana" - dopowiada kolega Amelki Mateusz i podaje choremu laurkę, którą sam wykonał. To nie jest pierwsze spotkanie Mateusza z hospicjum, chłopiec zagląda tu częściej - jest tu ministrantem.

- Do tego święta przygotowywaliśmy się od stycznia - mówi B. Witkowska-Panasiak. - Rozpoczęliśmy od ogłoszenia konkursu na najpiękniejsza kartkę z wypisanymi własnoręcznie życzeniami dla chorej osoby. Potem zaprosiliśmy do tego całą społeczność szkoły. W ten sposób dzisiaj przywieźliśmy pacjentom dary naszych serc.

Wizyta w hospicjum to także dar ducha. - Tak jak robimy to często, pomodliliśmy się w intencji wszystkich chorych i cierpiących w hospicyjnej kaplicy, oddając ich Bogu przez ręce Matki Bożej z Lourdes - dodała nauczycielka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama