Nowy numer 09/2020 Archiwum

Urzekające kawy w mieście

W Koszalinie ruszył projekt Urzekająca, w ramach którego katoliczki spotykają się w kawiarni, by odkrywać kobiecość, do jakiej powołał je Pan Bóg.

Urzekająca to katolicki projekt skupiający nastolatki, singielki, mężatki, młode mamy i kobiety dojrzałe, które chcą odkrywać swoją kobiecość i dzielić się ze sobą swoimi doświadczeniami. Paniom patronuje św. Joanna Beretta Molla, a wzorem kobiecości jest dla nich Maryja - najbardziej urzekająca z niewiast.

Od niedawna do tego ogólnopolskiego projektu obecnego w kilkunastu miastach w Polsce dołączyły koszalinianki. Spotykają się one na "Urzekających kawach na mieście" raz w miesiącu w Bistro 4you-art (stadion Bałtyk, wejście od ul. Janka Stawisińskiego). Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 lutego (wtorek) o godzinie 17.30.

W styczniowym spotkaniu organizacyjnym wzięło udział 20 pań (40 zgłosiło udział na stronie Urzekająca kawa w Koszalinie - ze względów organizacyjnych warto zadeklarować swój udział, choć można dołączyć do grupy także bez uprzedzenia). Organizatorki to członkinie różnych grup koszalińskich wspólnot, m.in. Wspólnoty św. Pawła, Odnowy w Duchu Świętym.

Kolejne spotkania mają przyjąć formę rozmów na temat kobiecości widzianej w Bożej perspektywie. - To projekt dla katoliczek, który zrodził się w sercu dwóch warszawianek. Spotkania przy kawie które proponujemy, są z założenia miłym i luźno spędzonym czasem - mówi Magdalena Orłowska, inicjatorka koszalińskich kaw.

Po pewnym czasie panie będą mogły wykorzystać do swoich kobiecych rozmów wiedzę zdobytą w ramach formacji Urzekającej. - Chcemy dzielić się tym, co przeżywamy na podstawie kursów on-line oraz konspektów przesyłanych drogą elektroniczną.

Jak podaje Magdalena Orłowska, w oparciu o doświadczenia liderek Urzekającej z innych miast, choć formacja oparta jest na nauczaniu katolickim, chętnie biorą w niej udział kobiety będące daleko od Kościoła. Dla wielu z nich "Urzekające kawy w mieście" to pierwszy krok do powrotu do niego.

Urzekające formują się poprzez cykliczne kursy on-line (podejmując takie tematy jak: "Silna i zdecydowana" czy "Zarządzanie czasem da katoliczek") i Msze św. dla kobiet, a po nich grupy dzielenia w oparciu o cytaty z Pisma św. Raz w roku organizowana jest ogólnopolska konferencja stacjonarna. Tworzą społeczność w przestrzeni internetowej poprzez fanpage Być kobietą urzekającą oraz grupę Urzekająca to ja!.

Projektowi patronuje biskup Wiesław Szlachetka z Gdańska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama