GN 08/2020 Archiwum

Młodzi artyści dla Niepodległej

Rysunek, malarstwo, animacja i art film - to artystyczne sposoby świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W koszalińskim Plastyku dobiega końca konkurs "Niepodlegli".

Nawiązujący do powstania wielkopolskiego konkurs "Niepodlegli" został ogłoszony przez Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie w listopadzie 2018 roku.

- Inspiracją była 100. rocznica odzyskania niepodległości. Postanowiliśmy włączyć do niego powstanie wielkopolskie, ponieważ było to powstanie najbardziej udane - wyjaśnia Paweł Rogalski, nauczyciel rysunku i malarstwa w ZSP, jeden z organizatorów konkursu.

Jak zastrzega, "Niepodlegli" to konkurs przede wszystkim plastyczny. - Chcemy, aby młodzież zagłębiła się w temat powstania, ciekawie do niego podeszła, operując nowymi środkami plastycznymi - dodał.

Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. By wziąć w nim udział, młodzi artyści powinni przygotować pracę w technice rysunku, malarstwa, plakatu, animacji lub art filmu i dostarczyć ją do sekretariatu szkoły. Termin składania prac mija 28 lutego.

Rozstrzygnięcie nastąpi 15 marca. W kwietniu przewidziana jest wystawa pokonkursowa nagrodzonych i wyróżnionych prac. Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrody rzeczowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama