GN 43/2020 Archiwum

Młodzi artyści dla Niepodległej

Rysunek, malarstwo, animacja i art film - to artystyczne sposoby świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W koszalińskim Plastyku dobiega końca konkurs "Niepodlegli".

Nawiązujący do powstania wielkopolskiego konkurs "Niepodlegli" został ogłoszony przez Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie w listopadzie 2018 roku.

- Inspiracją była 100. rocznica odzyskania niepodległości. Postanowiliśmy włączyć do niego powstanie wielkopolskie, ponieważ było to powstanie najbardziej udane - wyjaśnia Paweł Rogalski, nauczyciel rysunku i malarstwa w ZSP, jeden z organizatorów konkursu.

Jak zastrzega, "Niepodlegli" to konkurs przede wszystkim plastyczny. - Chcemy, aby młodzież zagłębiła się w temat powstania, ciekawie do niego podeszła, operując nowymi środkami plastycznymi - dodał.

Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. By wziąć w nim udział, młodzi artyści powinni przygotować pracę w technice rysunku, malarstwa, plakatu, animacji lub art filmu i dostarczyć ją do sekretariatu szkoły. Termin składania prac mija 28 lutego.

Rozstrzygnięcie nastąpi 15 marca. W kwietniu przewidziana jest wystawa pokonkursowa nagrodzonych i wyróżnionych prac. Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrody rzeczowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama