GN 42/2020 Archiwum

Duszpasterstwo Akademickie w Słupsku nagra audiobooka

Płyta powstanie w ramach inicjatywy "nAPpisz swoją baśń". Każdy może zostać jej współautorem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę szkoły w Kenii.

Studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku, którzy działają w miejscowym Duszpasterstwie Akademickim, prowadzą wiele różnych akcji charytatywnych.

Tym razem chcą pomóc misjonarzom kombonianom w Kenii. Mają zamiar zebrać 50 tys. złotych, które przeznaczą na budowę jednej z tamtejszych szkół.

Zbieranie funduszy odbędzie się w nietypowy sposób. Studenci przy pomocy profesjonalistów nagrają audiobooka z baśniami dla dzieci. Część materiału będą stanowiły teksty nadesłane w ramach konkursu: "naAPisz swoją baśń".

W konkursie może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach, żeby napisać tego typu tekst. Tematyka baśni jest dowolna. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące prac konkursowych znajdują się regulaminie, który można pobrać na stronie internetowej Duszpasterstwa Akadmickiego. Co ważne, baśń ma promować wartości chrześcijańskie. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca.

Jak podają organizatorzy konkursu, jego celem jest także "propagowanie twórczości literackiej poprzez nagradzanie jej twórców oraz stworzenie możliwości debiutu nieznanym dotąd autorom. Rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, promowanie wartości chrześcijańskich".

Oprócz publikacji w ramach wydanego audiobooka, zwycięzcy konkursu otrzymają także nagrodę finansową oraz upominki od Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Część potrzebnej kwoty studenci słupscy już mają. 9 listopada Duszpasterstwo Akademickie w Słupsku reprezentowane przez ks. Łukasza Bikuna i Aleksandrę Orzechowską wzięło udział w teleturnieju "The Wall. Wygraj marzenia" emitowanym w TVP 1. Wygrali wtedy ponad 13 tys. złotych.

Nagrywanie materiału rozpocznie się prawdopodobnie w maju.

Słupscy studenci mają już na swoim koncie jednego audiobooka. Nagrali go w roku 2017. Zbierali wtedy fundusze na rzecz koszalińskiego Domu Samotnej Matki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama