Pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego uczczono w miastach diecezji: Białogardzie, Kołobrzegu, Koszalinie, Słupsku, Szczecinku. Nazajutrz dołączy do nich także Piła.
W rocznicę stracenia przez bezpiekę 1 marca 1951 r. siedmiu przywódców IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” w wielu miastach diecezji odbyły się Msze św. i marsze upamiętniające pamięć żołnierzy niezłomnych. Uroczystości odbyły się w Białogardzie, Kołobrzegu, Koszalinie, Słupsku, Szczecinku. 2 marca dołączą do nich pilanie, ponadto część wydarzeń będzie miała kontynuację w niedzielę.
Wielu koszalinian postanowiło uczcić obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestnictwem we Mszy św. w kościele pw. Ducha Świętego oraz całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny i dodatkową Mszą św. o północy.
Po Mszy św. wieczornej ulicami miasta ruszył IV Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zakończył się złożeniem kwiatów pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie pamięć żołnierzy-patriotów uczczono także wcześniej, w południe. Dalsza część obchodów odbędzie się w niedzielne południe na Rynku Staromiejskim, skąd wyruszy 10-kilometrowy bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Cześć żołnierzom podziemia niepodległościowego oddali także słupszczanie, którzy wystawili posterunki honorowe przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, zaś delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Po Mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele Mariackim uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami Słupska.
Kołobrzeżanie rozpoczęli obchody Mszą św. w kościele pw. Św. Marcina. Po niej ruszyli w Marszu Żołnierzy Wyklętych i ponieśli wiązanki kwiatów pod pomnik kontradmirała Mieszkowskiego.
Mieszkańcy Szczecinka zgromadzili się ok. południa przy tablicy upamiętniającej szczecineckie podziemie antykomunistyczne. Pieśni patriotyczne zaintonowali uczniowie ZS nr 1. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa okolicznościowa.
W Białogardzie w parku Orła Białego odbyły się w ciągu dnia uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu.
Pilskie obchody rozpoczną się 2 marca Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętej Rodziny, skąd potem wyruszy szósty już Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W niedzielne południe w lesie przy ulicy Mickiewicza odbędzie się Bieg Tropem Wilczym.