Nowy numer 43/2020 Archiwum

Sanktuarium w Skrzatuszu docenione

Sanktuarium otrzymało tytuł "Ambasadora Powiatu Pilskiego". Wyróżnienie na uroczystej gali, która odbyła się w pilskim hotelu Gromada, odebrał ks. Wacław Grądalski, kustosz.

Tytuł przyznawany jest co roku osobom i instytucjom, które przyczyniają się do rozwoju powiatu w różnych aspektach, m.in.: turystycznym, gospodarczym, wizerunkowym.

Sanktuarium w Skrzatuszu, będąc duchowym centrum diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, szczególnie po gruntownej odnowie, która miała miejsce w ostatnich kilku latach, przyciąga coraz więcej osób z całej Polski.

- Bardzo się cieszę, że nasze sanktuarium zostało dostrzeżone w tym plebiscycie. W ten sposób zauważono ważny wymiar życia człowieka. W naszym życiu liczą się przecież nie tylko gospodarka, kultura czy nauka. Ważny jest też wymiar duchowy. Dlatego sanktuarium, jako znane miejsce kultu, pomnaża wartość tego regionu. Dziękuję za przyznanie nam tytułu "Ambasadora Powiatu Pilskiego" - powiedział ks. Wacław Grądalski.

Podczas uroczystej gali starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz członkowie Zarządu Powiatu w Pile wręczyli także statuetki Lidera Sukcesu w kilku kategoriach: zdrowie i pomoc społeczna, kultura i sztuka, edukacja i nauka, działalność społeczna i zawodowa, gospodarka i przedsiębiorczość, rolnictwo i ochrona środowiska, sport i turystyka.

"Ambasador Powiatu Pilskiego" jest osobnym wyróżnieniem przyznawanym poza kategoriami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama