Nowy numer 20/2024 Archiwum

Tomik poezji śp. Jana Zagrabskiego

Zmarły niedawno Jan Zagrabski był wieloletnim liderem białogardzkiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Jezus ukrzyżowany".

Do wydania tomiku pod tytułem "Promienie Bożej Miłości" nakłonili Jana Zagrabskiego członkowie wspólnoty i przyjaciele.

Autor, jak sam przyznaje we wstępie, nosił w sercu marzenie, by stworzyć takie dzieło. Zaznacza też, że opublikowane wiersze oddają jego osobisty sposób przeżywania codzienności z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Jak stwierdził Wojciech Wasilczuk, przyjaciel Jana Zagrabskiego i korektor "Promieni Bożej Miłości", ostateczny kształt książki, również od strony graficznej, jest realizacją zamysłu autora.

- Sam wiedział, jakie tematy muszą być poruszone, jak to ma wyglądać, jaka ma być kolorystyka. Chciał, by ostateczna wersja była wykonana minimalistycznie, ale z wielką starannością. Jest tam duch, kawał życia Janka i jego serce - komentuje Wojciech Wasilczuk.

Prace nad wydaniem tomiku rozpoczęły się w marcu 2017 roku, kiedy do korekty trafiły pierwsze utwory - kolejne były dodawane w miarę powstawania dzieła, aż do listopada 2018 roku. Na przełomie stycznia i lutego 2019 roku książkę przekazano do drukarni.

Tomik został wydany w nakładzie 1000 egzemplarzy. Jest rozprowadzany w wybranych wspólnotach parafialnych do wyczerpania zapasów.

Więcej o autorze w naszych materiałach, które publikowaliśmy przy okazji jego pogrzebu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy