Nowy numer 2/2021 Archiwum

Weekend dla małżeństw

Tego, jak dogadać się w rodzinie, zwłaszcza, gdy małżeńska komunikacja zaczyna zawodzić, będą się uczyć małżonkowie w Grzybowie. To propozycja także dla par żyjących w związkach niesakramentalnych.

Podczas weekendu spędzonego nad morzem uczestnicy rekolekcji będą szukać odpowiedzi na pytania, dlaczego warto rozmawiać, jak słuchać, żeby usłyszeć i jak mówić, żeby nie ranić. Pomogą im w tym Joanna i Norbert Dawidczykowie, wykwalifikowani trenerzy i doradcy życia rodzinnego, którzy sprawy rodzinne znają nie tylko z wyuczonej teorii, ale i domowej praktyki.

- To bardziej warsztaty niż rekolekcje, bo te drugie kojarzą się z propozycją dla osób, które są już na ścieżce stałej formacji duchowej. Tymczasem my nasze zaproszenie kierujemy także do tych, którzy szukają swojego miejsca w Kościele, dla „letnich”, którzy chcą zacząć swój duchowy rozwój - mówi Waldemar Grzelak ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Miłosierdzie Boże" działającej przy koszalińskiej parafii katedralnej, która organizuje weekendowe rekolekcje małżeńskie.

- Doświadczenie podpowiedziało nam też, że wokół nas jest wiele par żyjących w związkach niesakramentalnych, które stoją trochę z boku wspólnot parafialnych, nie uczestniczą w żadnych formach spotkań i rekolekcji, a chciałyby też skorzystać z takiej pomocy. Stąd nasze zaproszenie skierowane również do nich - dodaje W. Grzelak.  

Spotkanie odbędzie się w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym Gwiazda Morza w Grzybowie koło Kołobrzegu w dniach od 22 do 24 marca 2019 r. Organizatorzy zapewniają przedszkole dla najmłodszych dzieci oraz opiekę dla młodzieży.

Więcej informacji pod nr tel. 534 239 211. Zapisy przez stronę internetową: rekolekcjemalzenskie.simplesite.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama