Nowy numer 12/2019 Archiwum

Szansa na odkrycie prawdziwego Boga

Mszy św. w Środę Popielcową w koszalińskiej katedrze przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. – Nie budujmy obrazu Boga tylko na podstawie własnych doświadczeń, np. zgorszenia ze strony księdza – usłyszeli wierni w homilii.

Biskup zwrócił uwagę, że nie należy Wielkiego Postu redukować do umartwienia. – To jest przede wszystkim czas odkrywania na nowo siebie, Boga i relacji z Nim – powiedział.

Jako środek do realizacji tak zdefiniowanego celu biskup zaproponował ciszę. Przypomniał, że nie jest ona prostym brakiem mówienia, ale modlitwą, czyli przebywaniem w obecności Boga. Jak dodał, to właśnie na modlitwie w ciszy człowiek ma szansę odkryć swoją tożsamość umiłowanego dziecka Bożego.

Dostępne jest 30% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL