Nowy numer 03/2020 Archiwum

W Szczecinku poszukiwani wolontariusze

Kapelan szczecineckiego szpitala zamierza utworzyć Zespół Opieki Duszpasterskiej oparty o wolontariat. Realizacja inicjatywy ruszy być może już w kwietniu.

Jak mówi ks. Dawid Andryszczak, kapelan szczecineckiego szpitala, zadaniem zespołu będzie towarzyszenie chorym i niesienie im pomocy duchowej przez: rozmowę, pomoc w przygotowaniu do sakramentów, umożliwienie dotarcia do kaplicy szpitalnej na Mszę św., a także wspólną modlitwę czy lekturę.

W proponowany wolontariat mogą włączyć się np. nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, osoby posługujące w Caritas, członkowie różnych wspólnot modlitewno-formacyjnych oraz wszyscy, którzy chcieliby pomagać chorym.

Spotkania organizacyjne odbędą się 20 i 27 marca o 19.30 w Domu Parafialnym przy parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama