Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Dar juniora dla seniora. Jałmużna Wielkopostna

Jałmużna to wielkopostne wezwanie skierowane do każdego chrześcijanina. Diecezjanie wesprą w ten sposób seniorów, a przede wszystkim zwrócą uwagę na ich potrzeby.

Już od 1995 roku kilkaset tysięcy skarbonek miłosierdzia trafia do polskich parafii, w tym roku jest ich 650 tys. Jak informuje Marlena Woźniak z koszalińskiej centrali Caritas, skarbonki miłosierdzia trafiły do parafii naszej diecezji z początkiem Wielkiego Postu. W tym roku jest to blisko 21 tys.

Zebrane fundusze rozdysponowane zostaną przez Caritas diecezji i parafialne. – Przeznaczymy je głównie na wsparcie seniorów, w tym na świetlice seniora na terenie diecezji – powiedziała M. Woźniak. – Zapraszamy wszystkich, by pieniądze zbierane do skarbonki były prawdziwym darem serca dla ludzi, którzy potrzebują pomocy materialnej, ale jeszcze bardziej okazaniem, że ktoś o nich pamięta i troszczy się.

Bowiem celem Jałmużny Wielkopostnej jest nie tylko zebranie datków, ale też zwrócenie uwagi wiernych – w szczególności zaś chętnie angażujących się w wielkopostną zbiórkę dzieci – na los ludzi chorych, starszych i ubogich.

Skarbonki zostaną złożone w ofierze w kościołach przed Wielkanocą. Zgromadzone pieniądze będą rozdysponowane przez Caritas parafialne oraz diecezjalną po połowie. W ubiegłym roku Caritas zebrała w ten sposób ponad 61 tys. złotych.

Caritas umożliwia również zbiórkę jałmużny poprzez "Skarbonkę online", czyli szybki przelew internetowy. Zakładka dostępna jest na stronie Caritas Polska. Papierowe skarbonki można także odbierać w sekretariacie Caritas na ul. Domina 8 w Koszalinie.

Od 2000 roku Jałmużna Wielkopostna jest akcją ekumeniczną, w którą poza Caritas Kościoła Katolickiego włączają się również Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy