Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dar juniora dla seniora. Jałmużna Wielkopostna

Jałmużna to wielkopostne wezwanie skierowane do każdego chrześcijanina. Diecezjanie wesprą w ten sposób seniorów, a przede wszystkim zwrócą uwagę na ich potrzeby.

Już od 1995 roku kilkaset tysięcy skarbonek miłosierdzia trafia do polskich parafii, w tym roku jest ich 650 tys. Jak informuje Marlena Woźniak z koszalińskiej centrali Caritas, skarbonki miłosierdzia trafiły do parafii naszej diecezji z początkiem Wielkiego Postu. W tym roku jest to blisko 21 tys.

Zebrane fundusze rozdysponowane zostaną przez Caritas diecezji i parafialne. – Przeznaczymy je głównie na wsparcie seniorów, w tym na świetlice seniora na terenie diecezji – powiedziała M. Woźniak. – Zapraszamy wszystkich, by pieniądze zbierane do skarbonki były prawdziwym darem serca dla ludzi, którzy potrzebują pomocy materialnej, ale jeszcze bardziej okazaniem, że ktoś o nich pamięta i troszczy się.

Bowiem celem Jałmużny Wielkopostnej jest nie tylko zebranie datków, ale też zwrócenie uwagi wiernych – w szczególności zaś chętnie angażujących się w wielkopostną zbiórkę dzieci – na los ludzi chorych, starszych i ubogich.

Skarbonki zostaną złożone w ofierze w kościołach przed Wielkanocą. Zgromadzone pieniądze będą rozdysponowane przez Caritas parafialne oraz diecezjalną po połowie. W ubiegłym roku Caritas zebrała w ten sposób ponad 61 tys. złotych.

Caritas umożliwia również zbiórkę jałmużny poprzez "Skarbonkę online", czyli szybki przelew internetowy. Zakładka dostępna jest na stronie Caritas Polska. Papierowe skarbonki można także odbierać w sekretariacie Caritas na ul. Domina 8 w Koszalinie.

Od 2000 roku Jałmużna Wielkopostna jest akcją ekumeniczną, w którą poza Caritas Kościoła Katolickiego włączają się również Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL