GN 22/2020 Archiwum

Pogrzeby dzieci utraconych

Pogrzeby dzieci zmarłych przed urodzeniem odbyły się 23 marca w Koszalinie, Słupsku i Pile. Łącznie w zbiorowych grobach spoczęły prochy 140 dzieci.

W Koszalinie Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci, odbyła się w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Po Eucharystii dalsza część pogrzebu odbyła się na cmentarzu komunalnym. W zbiorowym grobie przy pomniku dzieci utraconych pochowano prochy 81 dzieci. Był to już 17. taki pogrzeb w Koszalinie. Do tej pory na koszalińskim cmentarzu pochowano prochy 3308 dzieci.

Dziewiąty pogrzeb dzieci utraconych odbył się w Pile. Po Mszy św. w kościele pw. św. Jana Bosko uczestnicy pogrzebu zgromadzili się przy pomniku dzieci utraconych na cmentarzu komunalnym. Tym razem w grobie spoczęły prochy 5 dzieci. Do tej pory pochowano w nim 146 maleństw zmarłych przed urodzeniem.

W Słupsku pogrzeb dzieci utraconych odbył się również po raz 9. Po Mszy św. w kościele Mariackim w zbiorowym grobie na Nowym Cmentarzu pochowano prochy 54 dzieci. Łącznie w słupskiej mogile spoczywają prochy 475 maleństw zmarłych przed urodzeniem.

Podobne pogrzeby odbędą się 25 marca w Wałczu (Msza św. o 14.30 w kościele pw. św. Mikołaja, a o 15.30 pogrzeb na Dolnym Mieście) oraz 13 kwietnia w Szczecinku (Msza św. o godz. 12 w kościele Mariackim, a ok. godz. 13 rozpoczęcie ceremonii na cmentarzu komunalnym).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama