Nowy numer 21/2020 Archiwum

Benemerenti dla organisty

W barzowickim kościele zakochał się od pierwszego wejrzenia. Porzucił Śląsk i osiadł na Pomorzu. Codziennie gra tu na organach od blisko 60 lat.

Służba i świadectwo

Medal Benemerenti przekazał bardzo wzruszonemu laureatowi bp Krzysztof Włodarczyk. – Został pan obdarowany talentem przez Ducha Świętego i nie zatrzymał go dla siebie. Po to otrzymujemy charyzmaty i dary w Kościele: nie aby się nimi chełpić i wywyższać, ale by tymi darami pokornie służyć. Jesteśmy pokornie wdzięczni za pana służbę dla dobra tej wspólnoty – mówił bp Włodarczyk podczas uroczystej Mszy św. Podkreślał również rolę świadectwa, jakie pan Ignacy dawał swoim dzieciom i wnukom. – Chcemy mu także podziękować za to, że budował swoje życie na podstawowym powołaniu do ojcostwa i pięknie to powołanie realizował. Wypełniał misję ojca, wychowując do modlitwy i pracy – zauważył.

O pięknym świadectwie życia i wiary mówił też wnuk pana Ignacego. Dziękował także jego żonie Urszuli. – Chciałbym ci podziękować za ogromne świadectwo twojej żywej wiary oraz za wierność twojemu powołaniu. Dla nas, wnuków, jesteś wzorem do naśladowania – mówił pan Michał. – Kochana babciu, tobie również dziękujemy za świadectwo wiary. Możemy ją zobaczyć, gdy przychodzimy do was w odwiedziny i widzimy was skupionych na modlitwie. Wiemy, że tą modlitwą otaczacie całą naszą rodzinę. Uczycie nas, abyśmy swoje troski, swoje życie zawierzali zawsze Chrystusowi – podkreślał.

Za bezinteresowną pracę dla wspólnoty byli też wdzięczni parafianie. – Organista to osoba, która nie tylko śpiewa i gra, ale i reprezentuje nas, parafian. Swoją życzliwością i uśmiechem obdarza nas wszystkich po równo. Uczestniczy pan w naszym życiu, począwszy od chrztów i Komunii, po śluby, towarzyszy nam pan, gdy żegnamy naszych bliskich. Właściwie żadna uroczystość kościelna nie może odbyć się bez pana – mówili, życząc błogosławieństwa Bożego i długich lat życia. – Bo jak pana nie ma, to to śpiewanie jakoś nam nie idzie – dziękowali.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama