Nowy numer 08/2020 Archiwum

Walka o powołania i powołanych

Jest ich prawie 5 tys. Na różne sposoby wspierają kleryków i kapłanów. Okazuje się, że gorliwa modlitwa może już dzisiaj nie wystarczyć.

Ponad 250 członków Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego przybyło 23 marca do Koszalina, aby wspólnie z klerykami i przełożonymi świętować jubileusz 25-lecia tej wspólnoty.

Sporadycznie, ale blisko

– Z jednej strony jesteście w tym domu pielgrzymami, ale z drugiej strony jesteście tutaj u siebie – powiedział bp Edward Dajczak, wskazując na niezwykłą więź, jaka łączy członków RPSK z klerykami i kapłanami. Na rolę tej więzi wskazuje także ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor WSD. – Nie mamy narzędzi, żeby zmierzyć wielkość tej pomocy, ale czujemy się niesieni przez tych ludzi. Choć z niektórymi widzimy się sporadycznie, to kiedy tutaj przyjeżdżają, bardzo serdecznie się witamy, ponieważ naprawdę czujemy, że jesteśmy sobie bliscy. Swą wdzięczność członkom RPSK wyrażają także klerycy.

– Dla mnie to jest coś niezwykłego, że tylu ludzi modli się za mnie tylko dlatego, że jestem klerykiem. Przecież osobiście wielu z nich nie znam – mówi alumn II roku Maksymilian Atałap. Jak przyznaje, świadomość takiego wsparcia jest dla niego mobilizująca w pracy nad sobą i w studiach.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama