Nowy numer 42/2020 Archiwum

20 tys. charytatywnych płomyków

Ruszyła kampania Wielkanocnego Dzieła Caritas. Mała świeca, symbolizująca wielkie zwycięstwo Chrystusa zagości w blisko w 20 tys. domów w diecezji.

Wielkanocne Dzieło Caritas to projekt młodszy i skromniejszy niż Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Symbolem obydwu są świece, z których dochód wspiera podopiecznych Caritas.

Paschaliki to nieduże świece wzorowane na Paschale symbolizującym światło Zmartwychwstałego Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas liturgii światła w Wielką Noc. Wtedy też wierni mogą zapalić gromnicę lub właśnie mały paschalik. Świeca ta może zapłonąć również podczas śniadania wielkanocnego.

Jak informuje Marlena Woźniak z Caritas diecezji, w tym roku do rąk diecezjan trafi 20 tys. paschalików.

– Dzięki funduszom, które w ten sposób pozyskujemy, trafiamy z pomocą do większej liczby osób potrzebujących. W tej akcji nie określamy konkretnej grupy beneficjentów, ale przekazujemy te środki na pomoc różnego rodzaju, zgodnie z naszymi celami statutowymi – powiedziała koordynatorka.

Prócz świec wielkanocnych wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas rozprowadzają w swoich kościołach palmy, baranki, kartki i ozdoby świąteczne, wypieki. Środki pozyskane z ich sprzedaży będą przeznaczone na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

W ubiegłym roku zebrano w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas blisko 54 tys. złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama