Nowy numer 08/2020 Archiwum

20 tys. charytatywnych płomyków

Ruszyła kampania Wielkanocnego Dzieła Caritas. Mała świeca, symbolizująca wielkie zwycięstwo Chrystusa zagości w blisko w 20 tys. domów w diecezji.

Wielkanocne Dzieło Caritas to projekt młodszy i skromniejszy niż Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Symbolem obydwu są świece, z których dochód wspiera podopiecznych Caritas.

Paschaliki to nieduże świece wzorowane na Paschale symbolizującym światło Zmartwychwstałego Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas liturgii światła w Wielką Noc. Wtedy też wierni mogą zapalić gromnicę lub właśnie mały paschalik. Świeca ta może zapłonąć również podczas śniadania wielkanocnego.

Jak informuje Marlena Woźniak z Caritas diecezji, w tym roku do rąk diecezjan trafi 20 tys. paschalików.

– Dzięki funduszom, które w ten sposób pozyskujemy, trafiamy z pomocą do większej liczby osób potrzebujących. W tej akcji nie określamy konkretnej grupy beneficjentów, ale przekazujemy te środki na pomoc różnego rodzaju, zgodnie z naszymi celami statutowymi – powiedziała koordynatorka.

Prócz świec wielkanocnych wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas rozprowadzają w swoich kościołach palmy, baranki, kartki i ozdoby świąteczne, wypieki. Środki pozyskane z ich sprzedaży będą przeznaczone na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

W ubiegłym roku zebrano w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas blisko 54 tys. złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama