Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ekstremalnie, ale nieco inaczej

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Połczynie-Zdroju liczyła 17 kilometrów. - Chcieliśmy, żeby mogły wziąć w niej udział całe rodziny - mówi ks. Zbigniew Witka-Jeżewski.

Uczestnicy drogi krzyżowej wyruszyli o godz. 20 spod kościoła pw. św. Józefa w Połczynie-Zdroju. Doszli do Popielewa i stamtąd inną trasą wrócili z powrotem do miasta. Na miejsce dotarli około północy z piątku na sobotę. W sumie przeszli 17 kilometrów, zatrzymując się po drodze przy poszczególnych stacjach.

W trasę wyruszyło ponad 90 osób, mieszkańców obu połczyńskich parafii oraz parafii w Popielewie. Byli wśród nich rodzice z dziećmi. Najmłodszy uczestnik miał 11 lat. Jak mówi ks. Zbigniew Witka-Jeżewski, proboszcz parafii pw. św. Józefa, było też sporo osób w średnim wieku, a także uczniowie z gimnazjum.

- Szliśmy wszyscy razem. Poruszające było to, że rzeczywiście przez całą drogę panowała cisza. Rozmawialiśmy dopiero w Popielewie podczas dłuższego postoju - opowiada ks. Zbigniew.

Renata Bajdan, jedna z uczestniczek, przyznaje, że pomimo niezbyt długiej trasy, połczyńska Droga Krzyżowa była dla niej ekstremalna z innego powodu: - Nie ból nóg, nie długość trasy, ale milczenie - to ono było dla mnie czymś ekstremalnym.

- W ciągu dnia mam mało czasu na wyłączenie się i spotkanie tylko z Panem Bogiem. W czasie tej Drogi Krzyżowej było to możliwe - przyznaje mieszkanka Połczyna-Zdroju.

Jak zapowiada ks. Witka-Jeżewski, Ekstremalna Droga Krzyżowa w nieco mniej ekstremalnej formie będzie w Połczynie-Zdroju kontynuowana.

Ekstremalnie, ale nieco inaczej   Uczestnicy drogi krzyżowej przy kościele pw. św. Józefa w Połczynie-Zdroju. Renata Bajdan
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL