Nowy numer 2/2021 Archiwum

Drogi Krzyżowe przejdą ulicami miast

Taka forma przeżywania nabożeństwa Drogi Krzyżowej staje się coraz bardziej popularna. W dużych miastach biorą w nich udział setki, a nawet tysiące mieszkańców.

Drogi Krzyżowe przejdą ulicami niektórych miast i miejscowości. Podajemy te, o których już na pewno wiemy, że się odbędą.

Koszalin - 5 kwietnia

Rozpoczęcie o godz. 20 przy pomniku Jana Pawła II obok katedry. Uczestnicy nabożeństwa przejdą ulicami: Młyńską, Władysława IV, Jana Pawła II do kościoła pw. Ducha Świętego. Zakończenie Drogi Krzyżowej ok. godz. 21.40. W nabożeństwie weźmie udział bp Edward Dajczak

Kołobrzeg - 5 kwietnia

Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 19 w bazylice. Przejście ulicami: Katedralną, Ratuszową, Jana Pawła II, pl. 18 Marca, Dworcową, Armii Krajowej.

Biały Bór - 5 kwietnia

Parafialna Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się po Mszy św., która odbędzie się w kościele pw. NMP Królowej Polski o godz. 18.

Szczecinek - 5 kwietnia

Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w parafii pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 19.30, a zakończenie przy kościele Mariackim ok. 21.30. Przejście ulicami: Polną, Mierosławskiego, Kościuszki, Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, pl. Wolności i Ordona.

Miastko - 5 kwietnia

Rozpoczęcie pod pomnikiem w parku miejskim o godz. 19. Przejście ulicami: Kazimierza Wielkiego, Sikorskiego, Maczka, Dworcową, Koszalińską oraz Chrobrego do kościoła Mariackiego. Na nabożeństwo należy przynieść świece.

Ustka - 12 kwietnia

Rozpoczęcie o godz. 20 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza.

Białogard - 12 kwietnia

Rozpoczęcie o godz. 19.30 pod kościołem pw. św. Jerzego na ul. Świdwińskiej.

Połczyn-Zdrój - 12 kwietnia

Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18 w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Zakończenie przy kościele pw. św. Józefa.

Barwice - 12 kwietnia

Rozpoczęcie o godz. 18.30 przy kościele parafialnym.

Prosimy o informacje o innych ulicznych Drogach Krzyżowych na adres: koszalin@gosc.pl
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama