Nowy numer 3/2021 Archiwum

Improwizacja od kulis

Choć są bywalcami sal teatralnych, tym razem nie zasiedli w wygodnych fotelach na widowni. Bałtycki Teatr Dramatyczny przygotował niespodziankę dla swoich widzów.

W skąpym, niepokojącym oświetleniu foyer koszalińskiego teatru zaintrygowana grupka jeszcze nie wie, czego się spodziewać. Może jedynie tego, że to będzie nieco inny wieczór niż zazwyczaj. – Chciałabym zobaczyć to, czego zwykle nie widać, kiedy zasiadam na widowni – kiwa głową pani Sylwia. – A ja liczę na to, że dzięki takiemu spacerowi złapię bakcyla teatralnego od koleżanki, bo takie doświadczanie teatru to całkiem dobry sposób – mówi pani Monika, która dała się namówić na ten niekonwencjonalny wypad do teatru.

Zakon improwizatorów

Zwiedzanie teatralnego zaplecza połączone było z zaproszeniem do wejścia w aktorskie buty. Nieco stremowani adepci zakonu improwizatorów, podążając za zakapturzonym przewodnikiem, stawiali kolejne kroki na drodze aktorskiego wtajemniczenia. Proste gry pomogły w przełamaniu pierwszych lodów i rozgrzały przed trudniejszymi zadaniami, które pojawiły się po dotarciu na scenę. Tu goście mogli sprawdzić swoje aktorskie predyspozycje, na przykład odgrywając scenki, w których można posługiwać się tylko i wyłącznie pytaniami, lub budując dialogi z nieoczekiwanymi, losowo wybranymi kwestiami. – Znamy wiele takich gier, ale tym sie od Was różnimy, że gramy w nie wszystkie równocześnie. Koncentracja, skupienie, spokój – to elementy niezbędne na scenie – tłumaczy Marcin Borchardt, który tego wieczoru wcielił się w rolę przewodnika po kulisach BTD i arkanach sztuki improwizacji.

Nie wszyscy odważyli się stanąć w świetle jupiterów, kilka osób odkryło w sobie jednak całkiem niezłe pokłady talentu scenicznego. – Nie spodziewałam się, że ten spacer będzie aż tak aktywny. Nie wiedziałam wcześniej, że tak dobrze mogę się czuć na scenie – śmieje się Marta, która na wieczór w teatrze namówiła też swojego chłopaka i razem chętnie sprawdzali swoje siły. – Nie myślałem nigdy o aktorstwie i nie spodziewałem się, że będę się tak świetnie bawić, chociaż teatr bardzo lubię – przyznaje Michał.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama