Nowy numer 08/2020 Archiwum

Jesteście Bożym "teraz". Rekolekcje KSM

Blisko setka członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zjechała na wielkopostne rekolekcje do Ostrowca.

Słowa papieża Franciszka, które skierował do młodych z całego świata na spotkaniu w Panamie, nadały kierunek trzydniowym ćwiczeniom duchowym. 

W zrozumieniu, co znaczy być Bożym „teraz”, pomagał KSM-owiczom ks. Piotr Kozłowski, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

- Rekolekcje były dla mnie czasem spędzonym blisko Boga, przygotowań do świąt Wielkiej Nocy oraz spotkania w gronie znajomych, którzy tak samo chcą skupić się na Jezusie - mówi Mateusz Sobczak z oddziału stowarzyszenia w Krzyżu Wielkopolskim.

Ze swoimi rozważaniami młodzi szli przed Najświętszy Sakrament.

- Bardziej przybliżyłam się do Boga dzięki adoracji. Te rekolekcje pozwoliły mi na chwilę zapomnieć o wszystkich przykrych sprawach, które doskwierają mi na co dzień - podkreśla Martyna Kacperska z Białego Boru i podsumowuje rekolekcje w Ostrowcu:

- Ludzie są zawsze chętni do rozmowy i pomocy - nie ma takiej sytuacji, żeby ktoś został tutaj sam. Jesteśmy jedną wielką rodziną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama