Nowy numer 23/2023 Archiwum

Rekolekcje na fali

Lectio divina na pokładzie statku, a na morskim brzegu - tańce i uwielbienie. Usteckie kanoniczki Ducha Świętego zapraszają na wyjątkowe rekolekcje. I mecz piłki plażowej.

A ponadto koncert zespołu niemaGotu tu i próbę pobicia rekordu Polski w tańczeniu belgijki. Wszystko to z okazji wielkich uroczystości 800. rocznicy przybycia Zakonu Ducha Świętego do Polski, które kanoniczki będą obchodzić w 2020 roku.

- Główne uroczystości będą odbywać się w Krakowie, ale także tutaj, nad morzem, chcemy się dzielić naszą radością. I z tego powodu zapraszamy na radosne rekolekcje. Czasami rekolekcje kojarzą się z czymś statycznym, zamkniętym, hermetycznym. My chcemy nieco zburzyć takie myślenie.  Jako kanoniczki na co dzień czujemy, że działa w nas Duch Święty, stąd te szalone pomysły. Więc ze wszystkimi pretensjami trzeba iść do Niego - przyznaje ze śmiechem s. Dominika Pac.

Duch Święty podpowiedział zakonnicom, żeby wykorzystać specyfikę usteckiego domu położonego nad brzegiem Bałtyku. Centralnym punktem zaplanowanych od 3 do 5 maja rekolekcji będą więc rejsy po morzu. A właściwie lectio divina na pokładzie.

- Może po wodzie chodzić nie będziemy, ale z pewnością rzucimy się na fale Bożego słowa. Chodzi o odcięcie się od chaosu świata pełnego dźwięków płynących z telewizorów, komputerów, telefonów i medytowanie w ciszy słowa, które Bóg kieruje do każdego z nas - wyjaśnia s. Pac.

Ale uczestniczyć w rekolekcjach będzie można nie tylko na pokładzie statku. Ci, którzy zostaną na brzegu, będą mogli śledzić wydarzenia ze statku na telebimie za pośrednictwem przekazu Dobrych Mediów. Program na lądzie także obfituje w atrakcje: koncerty, wielki turniej piłki plażowej, do którego usteckie zakonnice już intensywnie trenują, oraz próbę bicia rekordu Polski w tańczeniu belgijki.

Szczegółowy program tego, co będzie się działo od 3 do 5 maja w Ustce TUTAJ.

- Pragniemy w tych dniach połączyć się ze wszystkimi wspólnotami i zgromadzeniami w diecezji i wyjść poza kościelne mury. Chcemy, żeby rekolekcje były manifestacją wiary, ewangelizacją nas samych oraz nową ewangelizacją dla młodzieży jak i dorosłych - zapraszają usteckie kanoniczki.

W  najbliższych dniach zostanie uruchomiona strona internetowa, za pośrednictwem której będzie można dokonywać zapisów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast