GN 07/2020 Archiwum

Biskupi zapraszają ubogich i samotnych na śniadania wielkanocne

W Koszalinie i Słupsku odbędą się śniadania wielkanocne dla ubogich, samotnych, bezdomnych. Gościom towarzyszyć będą biskupi.

Samotni, starsi i bezdomni Koszalina nie muszą spędzać Wielkanocy samotnie. Wzorem lat ubiegłych biskup Edward Dajczak zaprasza ich na wspólne śniadanie wielkanocne do Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie na ul. Monte Cassino 7.

Świętowanie rozpocznie się Mszą św. w poranek Zmartwychwstania Pańskiego. Będzie ona sprawowana w kaplicy domu o godz. 8. Po niej, na pierwszym piętrze, rozpocznie się uroczyste spotkanie przy tradycyjnie zastawionym stole.

Również w Słupsku w niedzielę Zmartwychwstania odbędzie się śniadanie wielkanocne. Do restauracji Młyn Słupski zapraszają ubogich i samotnych biskup Krzysztof Zadarko oraz Caritas diecezji. Restauracja mieści się na ul. Młyńskiej 5, za strażą pożarną.

Ponadto tego dnia ubodzy i bezdomni zarówno w Koszalinie, jak i w Słupsku, otrzymają paczki świąteczne, przygotowane z produktów zebranych przez Caritas podczas wielkopostnej zbiórki żywności "Tak, pomagam".

Dom Miłosierdzia Bożego troszczy się o wyżywienie ubogich i bezdomnych także na co dzień. W funkcjonującej tu jadalni posiłki wydawane są codziennie w godzinach 13-14, a także poza wyznaczonymi godzinami.

Również w Słupsku osoby ubogie i samotne mogą codziennie zjeść ciepły posiłek. W styczniu br. w Domu Świętej Rodziny przy sanktuarium św. Józefa ruszyła pierwsza przyparafialna jadłodajnia prowadzona przez wolontariuszy Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama