GN 07/2020 Archiwum

Bus dla Dobrych Mediów

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przekazała busa marki Volkswagen dla fundacji Dobre Media Nowej Ewangelizacji.

To jeden z busów, który Caritas diecezji użytkowała do tej pory w ramach działalności wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Jak mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas, było to możliwe, ponieważ w ostatnim czasie organizacja pozyskała inne samochody, dzięki którym może wypełniać swoje cele statutowe.

– Dowiedzieliśmy się, że Dobre Media potrzebują busa i zdecydowaliśmy się odstąpić nasz. A wiemy, że Dobre Media wykonują przepiękną pracę ewangelizacyjną na rzecz naszej diecezji. Cenimy ich pracę i cieszymy się, że mogliśmy im pomóc – mówił ks. Roda.

Nowi właściciele potrzebują samochodu, by wypełniać swoją misję – relacjonować spotkania religijne z różnych miejsc Polski. Ich przekaz za pośrednictwem internetu trafia do widzów nie tylko w kraju, ale i za granicą.

– Jeździmy po naszej diecezji i po całej Polsce, żeby robić transmisje na żywo, potrzebujemy samochodu, żeby przewozić ludzi i sprzęt – wyjaśnił dyrektor Dobrych Mediów ks. Krzysztof Witwicki, wyrażając zarazem wdzięczność biskupowi Dajczakowi i Caritas za pomoc w tej sprawie. – Do tej pory korzystaliśmy z prywatnego samochodu, który już nie nadaje się do użytku. W ostatnim czasie realizacja niektórych materiałów była zagrożona, właśnie z tego względu.

Tylko w ciągu najbliższego miesiąca przed pracownikami Dobrych Mediów jest kilka dalekich wyjazdów: na II Forum Młodych Ogień z Nieba na hali w Szczecinie, do Łodzi, Ustki, Brańszczyka, Częstochowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama